O projekcie

DigiLab to narzędzie przygotowane w ramach większego projektu Workflow do opracowania publikacji cyfrowych na uczelni 

Zawartość stanowią opisy bibliograficzne pobrane w 2021 roku z bazy Bibliografia publikacji pracowników i doktorantów Uniwersytetu Wrocławskiego https://luna.bu.uni.wroc.pl/publikacje/index.php. To ogromna baza ponad 140 tysięcy metadanych opisujących artykuły z czasopism, rozdziały z prac zbiorowych, monografie i dokumenty elektroniczne, których (współ)autorami są osoby związane z Uniwersytetem Wrocławskim, przede wszystkim pracownicy naukowi, ale też bibliotekarze, lektorzy, doktoranci.   

W DigiLabie można nadzorować cały proces digitalizowania i upowszechniania dokumentu nie posiadającego jeszcze wersji cyfrowej. Dodatkowo, w połączeniu z innym narzędziem rozwijanym w ramach w/w projektu, TransLab, użytkownik ma możliwość przygotowania warstwy tekstowej zeskanowanego dokumentu – dzięki temu plik będzie całkowicie przeszukiwalny. Warstwę przygotowaną w Translab można też pobrać na własny komputer- szczegóły w opisie systemu TransLab.  

Każdy odnaleziony lub samodzielnie stworzony opis bibliograficzny jest początkiem projektu, którego koniec może wyznaczać jeden z systemów prezentacyjnych Uniwersytetu Wrocławskiego np. Repozytorium Uniwersytetu WrocławskiegoBiblioteka Cyfrowa Uniwersytetu Wrocławskiego i in.  

W DigiLabie pracuje się samodzielnie lub w grupie. Podstawowe role w systemie to: użytkownik, redaktor, opiekun i administrator. 

Używamy plików cookies, by nieustannie zwiększać komfort przeglądania naszej strony internetowej. W celu uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o zapoznanie się z dokumentem Polityki Prywatności